Профілактика шлунково - кишкових захворювань у дітейї

Захворювання легше попередити, ніж лікувати. Як уберегти дітей від шлунково – кишкових захворювань? Це питання повинно цікавити батьків, які піклуються про те, щоб виховати здорову дитину.
Насамперед, необхідно правильно годувати дитину на першому році життя.
Крім того, велике значення має своєчасне лікування у дітей раннього віку рахіта, ексудативного діатезу  і анемії. У дітей більш старшого віку несприятливу дію на хід хвороби  мають глистні інвазії.
Важливо уберегти дитину від зараження мікробами. Незважаючи на те, що збудників кишкових інфекцій багато, шлях зараження ними один: тільки рот, якщо вода, продукти харчування або просто предмети були зріднені мікробами -збудниками цих захворювань. При всіх кишкових інфекціях мікроби, які визвали захворювання виділяються з організму хворого або бацилоносія з фекаліями і, рідше, з сечею.

Щоб уберегти дитину від зараження мікробами, необхідно:

• Прививати дитині культурно – гігієнічні звички з самого раннього віку.
  • Дуже важливо зберігати продукти харчування в закритій шафі або холодильнику. При цьому сирі і варені продукти не повинні торкатися. Слід пам’ятати, що і в холодильнику мікроби зберігають життєдіяльність.
  • Всі овочі, фрукти  перед застосовування мити під проточною водою і обдавати окропом.

Молоко і воду слід кип’ятити.

• Для профілактики ШКЗ важливо слідкувати за чистотою приміщень.
  • Вологе прибирання з застосуванням дезинфікуючих засобів, добре провітрювання попереджає накопичення пилюки, а також мікробів.
  • Боротьба з мухами. Можна використовувати механічні ( решітки на вікнах, мухоловки, липкий папір ) і хімічні засоби.
  • Слідкувати за чистотою іграшок. Ніколи не давати дитині іграшку, яка валялася на підлозі, не вимивши її. Всі іграшки, якими дитина користується. Потрібно щоденно мити.
  • Оберігати дитину від перегрівання, оскільки воно сприяє появленню проносу.
  • Під час купання не заковтувати воду, купатися тільки в відведених місцях.
  • Не пити воду із незнайомих місць.
  • Під час довготривалих переїздів по залізничній дорозі використовувати кип’ячену воду з лимонним соком .
  • Зміцнювати організм дитини, наприклад, загартуванням.