Практикум «Арт-терапія кінетичним піском як засіб самопізнання та гармонізації емоційного стану»

25 бер. 2024
В ЗДО пройшов методичний захід, спрямований на підтримку ментального здоров'я. Педагоги через методи пісочної терапії включилися в ігрову діяльність та надали рекомендації батькам вихованців "Ідеї сенсорних коробок для ігор з кінетичним піском. Вихователі мали змогу ознайомитись з формами роботи і впливом кінетичного піска та арт-терапії. Відчули як корисно цей метод впливає не лише на позитивний психоемоційний стан, а й розкриває творчі таланти педагогів.

Яка ж користь від кінетичного піску спитаєте ви ? А користь суттєва. Гра з піском тренує увагу і посидючість, розвиває дрібну моторику рук, а це сприяє розвитку мовлення, знімає емоційну напругу, страхи, розвиває творчість у дітей, уяву, фантазію, позитивно впливає на психічний розвиток дитини.

В процесі роботи над створенням «шедевра» – поробки, дитина відчуває радість, задоволення як від самого процесу, так і від результату. З кінетичного піску можна робити різні формочки, фігурки, тунелі, лабіринти, будувати фортеці, будинки, різні споруди тощо. Наприклад, можна писати, малювати на піску паличкою (створивши перед цим рівну поверхню), ліпити геометричні фігури, шукати скарби в піску (заздалегідь дорослий ховає десь іграшку), готувати їжу для іграшок, грати в сюжетні ігри тощо.