ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

ОРГАНІЗАЦІЙНО - МЕТОДИЧНА РОБОТА

Мета: забезпечити організаційно - методичну роботу з педагогічнимм кадрами, створити небезпечні, в реаліях сьогодення, умови для підвищення професійного рівня кожного вихователя з урахуванням досягнень сучасної науки і передової педагогічної практики. Спрямувати освітню діяльність закладу з урахуванням чинників, які забезпечують якість  освітнього процесу, виокремлюють її сильні сторони і висвітлюють слабкі сторони та ризики, визначають ресурсний потенціал і перспективи подальшого розвитку. Створити  умови для досягнення стійкої мотивації педагогів на зростання професійної майстерності, на мобільність колективу щодо впровадження новітніх технологій.

Адміністрація закладу робить все можливо, щоб садочок став для дітей і батьків найкращим.  З увагою ставиться до   порад посібника "Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти"

В нашому закладі дошкільної освіти стимулювання творчого потенціалу педагога  базується на демократичних  принципах методичної роботи:

- педагогічна співпраця з вихователем
- робота в режимі довіри, доброзичливості
- творча атмосфера , стимулювання творчої активності
- принцип допоміжне – регульованого контролю
- надання вихователеві права вибору
- системність методичних заходів
- щоденна допомога
- випереджувальний характер методичної роботи.

На основі Базового компоненту дошкільної освіти і обраних освітніх програм, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (Наказ МОН від 06.06.2022 №527), з урахуванням актуальної суспільно-політичної, соціально-економічної, екологічної ситуації в країні та з метою методологічної переорієнтації, підвищення якості освітнього процесу, спрямованого на розвиток особистості -дитини у   2023-2024 навчальному році визначено таку єдину науково – методичну тему: «Підвищення фахової майстерності педагога – основа забезпечення якісної освіти».

З урахуванням реалій сьогодення та дії правового режиму воєнного стану, з метою ПІДВИЩЕННЯ  якості дошкільної освіти, основними  напрямами в освітній діяльності на 2023-2024 навчальний рік  колектив педагогів   визначає наступні :
1.Формування соціально-громадянської компетентності. Консолідація зусиль педагогів і батьків для зміцнення національної ідентичності дітей як основи, яка виховує справжній патріотизм нового Українця;
2. Створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу (мінна безпека, інформаційна безпека);
3.  Підвищення якості та продуктивності налагодження тісної комунікації між усіма учасниками освітнього процесу;
4. Розвивати культуру педагогічного партнерства;
5.  Визначення ризиків, що заважають реалізації цілей освітньої діяльності  та планування  заходів, спрямованих на їх мінімізацію;
6. Неперервне фахове вдосконалення володіння ІКТ в освітній діяльності, розвитку творчого потенціалу, педагогічної  ініціативи та самоосвіти педагогів.

Враховуючи ресурсний потенціал, реалії воєнного стану  і перспективи подальшого розвитку, педагогічний колектив визначає наступні  пріоритетні завдання на 2023-2024 навчальний рік:

1. Поширювати впровадження сучасних освітніх технологій (STREAM-освіта)   у формуванні здатності дитини використовувати власну сенсорну систему в процесі логіко-математичної і дослідницької діяльності   шляхом налагодження тісної  партнерської взаємодії з батьками вихованців.
2. Продовжити  роботу із впровадження сучасних засобів формування природничо-екологічної компетентності в контексті національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Посилити увагу на актуальність формування навичок, орієнтованих на сталий розвиток як складової збереження і охорони здоров'я дітей.
3. Реанімація та збагачення ігрової діяльності в сучасному освітньому просторі. Формування ігрової компетентності шляхом визнання самоцінності вільної, емоційно насиченої  гри. Сучасні методи педагогічного  супроводу гри.

Мета роботи методичного кабінету:

1. Привернути увагу педагогів до сучасних форм організації освітнього процесу, надавати рекомендації щодо їх застосування у роботі з дітьми.

2. Організація взаємодії з педагогами  на засадах педагогіки підтримки.

3. Надання  методичної  допомоги  педагогічним  працівникам   щодо удосконалення  їх кваліфікації, професійної компетентності, якісної та сучасної підготовки та проведення освітнього процесу з дітьми, з батьками вихованців в режимі офлайн і онлайн.

4. Створення сприятливих умов для  розвитку творчої ініціативи кожного педагога.

Для підвищення якості освіти в ЗДО проводяться різні форми методичної роботи:
- педагогічні ради,
- консультації,
- семінари-
- семінари - практикуми,
- майстер-класи,
- засідання творчої групи.

30 серпня 2023 року проведено онлайн засідання педагогічної ради.

Тема: Завдання діяльності педагогічного колективу та визначення пріоритених напрямів в організації освітнього процесу на 2023/2024 навчальний рік
  1. Аналіз стану підготовки ЗДО до нового навчального року. Ознайомлення з матеріалами освітніх серпневих конференцій та нормативно-правовими документами.
  1. Методичні рекомендації щодо здійснення освітнього процесу у 2023-2024 навчальному році в умовах  дії правового режиму воєнного стану.
  1. Аналіз освітньої взаємодії за 2022-2023н.р. Досягнення педагогічної діяльності  та ризики, які перешкоджають підвищенню якості освіти в дистанційних умовах.
  1. Обговорення і затвердження робочого навчального плану, освітніх програм та форм написання календарних і перспективних планів роботи, за якими працюватиме ЗДО впродовж 2023-2024 н.р.
  1. Ознайомлення з перспективним планом атестації та проходження курсової перепідготовки. Вибори атестаційної комісії.
       6.Обговорення кандидатури громадського інспектора та складу творчої групи.