Освітній процес

Організація освітнього процесу в ЗДО

У 2020/2021 навчальному році освітній процес у закладі дошкільної освіти буде здійснюватися за Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція):

1.Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина», (наук. кер. проекту – Огнев`юк В. О., авт. колектив – Бєлєнька Г. В., Богініч О. Л., Богданець-Білоскаленко Н. І. та ін.) – нова редакція 2020 року.

2.Освітня програма розвитку «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку (За загальною науковою редакцією Н.В.Гавриш, Т.В.Панасюк, Т.О.Піроженко, О.С.Рогозянський, О.Ю.Хартман, А.С.Шевчук);

3.Освітня програма розвитку «Впевнений старт» для дітей середнього дошкільного віку (За загальною науковою редакцією Н.В.Гавриш, Т.В.Панасюк, Т.О.Піроженко, О.С.Рогозянський, О.Ю.Хартман, А.С.Шевчук);

Освітня програма розвитку «Впевнений старт» для дітей молодшого дошкільного віку (За загальною науковою редакцією Н.В.Гавриш, Т.В.Панасюк, Т.О.Піроженко, О.С.Рогозянський, О.Ю.Хартман, А.С.Шевчук);

«Корекційна робота з розвитку мовлення дітей 5-го року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» (автор Рібцун Ю.В.)

Для реалізації варіативної складової в закладі дошкільної освіти використовуються авторські парціальні програми:

• «Україна – моя Батькіщина», програма національно- патріотичного вихованняидітей дошкільного віку (авт.Кичата І.І., Каплуновська О.М., Палець Ю.М., за наукового редагування Рейпольської О.Д).;
  • «Скарбниця моралі» програма з морального виховання дітей дошкільного виховання (авт. Л.В.Лохвицька);
  • «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М. М.);
  • «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.);
  •

Навчальний рік починається 1 вересня 2020 року і закінчується 31 травня 2021 року, оздоровчий період триває з 1 червня по 31 серпня 2021 року. Орієнтовно, загальна кількість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 115 днів: літні – 90 календарних днів, осінні – 5 календарних днів, зимові – 10 календарних днів, весняні – 10 календарних днів. У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.

У закладі дошкільної освіти встановлено 5-денний навчально-виховний тиждень. Між заняттями перерва 10 хвилин. Мова навчання: українська.

Організоване навчання проводиться у формі занять, починаючи з 3-го року життя.

Тривалість занять становить: у першій молодшій групі – не більше 10 хвилин, у другій молодшій групі – не більше 15 хвилин, у середній - 20 хвилин, у старшій – 25 хвилин. Тривалість перерв між заняттями не менше 10 хвилин.

У освітньому процесі використовуються такі види занять з дітьми: інтегровані (розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування + художньо-продуктивна діяльність (образотворча) + ознайомлення із соціумом (ознайомлення з природним довкілля) + різні форми активності дітей), комбіновані (художньо-продуктивна діяльність (музична, образотворча), розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування, логіко-математичний розвиток), домінантні (за будь-яким напрямом розвитку), комплексні (художньо-продуктивна діяльність (музична, образотворча, логіко-математичний розвиток тощо).

Також практичним психологом проводяться заняття у кожній віковій групі: 1 раз на тиждень – фронтальне, 2 рази на тиждень – по підгрупам (у другу половину дня).

Розподіл організованих форм активності складається за освітніми лініями розвитку відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) та вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та освітня програма «Впевнений старт». Планування освітньої роботи здійснюється за режимними моментами.