Наші вчителі-логопеди

стаж роботи 17 років,

має вищу спеціальну освіту,

спеціаліст вищої категорії.

Життєве та педагогічне кредо: "Правильно навчає той - хто навчає цікаво."

(А.Ейнштейн)

Чи завжди ми звертаємо увагу на те, як говорять наші діти? Найчастіше покладаємось на час – мовляв, дитя підросте і навчиться. Між тим, дефекти мовлення є складною проблемою з важкими наслідками.

Останнім часом спостерігається значне збільшення кількості дошкільнят з порушеннями як загального психофізичного, так і мовленнєвого розвитку. Офіційна статистика свідчить, що в Україні у кожної третьої дитини є недоліки мовлення.

Дитина росте і дорослішає. Батьки розуміють її з півслова, і навіть якщо вона має мовленнєві недоліки, то жодного дискомфорту у спілкуванні з ними не відчуває. Проте для сторонніх часто є незрозумілими спотворені, неправильно вимовлені дитиною слова.

Надалі ці недоліки стають серйозною перешкодою для засвоєння уже молодшими школярами писемного мовлення, читання, а також іноземних мов, які у багатьох школах зараз вивчають з першого класу. Через труднощі у засвоєнні читання і письма дитина перебуває у постійному нервовому напруженні. Тому, ідучи до школи, дитина повинна загалом опанувати рідну мову, засвоїти її літературні норми, культуру усного мовлення і спілкування. Важливо якомога раніше навчити малечу правильній вимові, вмінню помічати та виправляти мовленнєві помилки. Своєчасне оволодіння чистим мовленням дає можливість сформувати у дитини впевненість у собі, розвинути її мислення, комунікативні якості.

Чипенко Марія Олександрівна, працює вчителем- логопедом,стаж роботи 6 років, має вищу спеціальну освіту, спеціаліст вищої категорії

"Життєве та педагогічне кредо"

"Все можливо, на неможливе просто потрібно більше часу!"

Проблема неправильної   звуковимови  у дошкільнят постала сьогодні особливо гостро у зв'язку з залучанням  до навчання у школі дітей шестирічного віку.Недоліки мовлення цих дітей можуть спричинити труднощі під час оволодіння грамотою та письмом. Тож якщо в цей віковий період дитина все ще не вимовляє  певних звуків чи робить це не правильно, не слід чекати  доки малюкові виповниться шість років.