Наші вчителі-логопеди

Грицаєнко Євгенія Миколаївна, працює вчителем- логопедом,стаж роботи 17 років, має вищу спеціальну освіту, І категорія.

"Життєве та педагогічне кредо"

"Правильно навчає той - хто навчає цікаво."(А.Ейнштейн)

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Для того, щоб попередити різноманітні недоліки у звуковикові необхідна велика профілактична робота з боку дорослих, які оточують дитину в сім'ї, в ДНЗ.

1. Стежте, щоб мовлення оточуючих було неквапним, плавним, правильним і чітким.

2. Звертайте увагу на те, щоб дитина говорила, достатньо широко відкриваючи рот, не поспішаючи і не дуже голосно.

3. Не допускайте прискореного мовлення дітей. Таке мовлення нерідко свідчить про підвищену збудженість, слабкість нервової системи.

4. Застерігайте малюків від психічних і фізичних травм, бурхливих проявів гніву і радощів, від перебування серед нервових дітей.

5. Не вимагайте промовляти складні фрази, незнайомі і незрозумілі слова, завчати дуже багато віршів, складних за змістом та формою.

6. Частіше читайте дитині, просіть переказувати прочитане, вивчайте з нею вірші, розмовляйте і виправляйте, коли дитина говорить неправильно.

7. Не навантажуйте дітей зайвими враженнями, які викликають у них емоційне перенапруження.

8. Не розповідайте дитині перед сном страшних казок, хвилюючих історій, не залишайте дитину одну, коли вона боїться.

Чипенко Марія Олександрівна, працює вчителем- логопедом,стаж роботи 6 років, має вищу спеціальну освіту,            І категорія.

"Життєве та педагогічне кредо"

"Все можливо, на неможливе просто потрібно більше часу!"

Проблема неправильної   звуковимови  у дошкільнят постала сьогодні особливо гостро у зв'язку з залучанням  до навчання у школі дітей шестирічного віку.Недоліки мовлення цих дітей можуть спричинити труднощі під час оволодіння грамотою та письмом. Тож якщо в цей віковий період дитина все ще не вимовляє  певних звуків чи робить це не правильно, не слід чекати  доки малюкові виповниться шість років.